دستور خمیر تارت...عالی

واینم دستور

 

 

خمیر فونسه یا بریزه یا خمیر تارت با مقادیر خانم رزا منتظمی، برای 30 عدد تارت کوچک

آرد 500 گرم
نمک کمی
پودر قند 1 ق غ
کره 250 گرم، خرد شده و سرد
آب یا شیر 2/1 پیمانه

طرز تهیه با توضیحات خودم:

آرد + نمک + پودر قند --------> الک + کره ---------> هم با نوک انگشت تا مثل خرده های نان شود + آب یا شیر --------> خمیر جمع شود.دو ساعت در نایلون در یخچال استراحت کند.سپس در قالب گذاشته شود و با چنگال کف آن سوراخ شود و یک کاغذ روغنی روی خمیر می گذاریم و نخود یا لوبیا می ریزیم و حدود 20 دقیقه در فر 180 می پزیم.سپس حبوبات را خالی کرده مجددا 10 دقیقه در فر میگذاریم تا نان کمی طلایی شود.( حبوبات را بعد از سرد شدن مجددا در ظرف خود ریخته و بعدا استفاده می کنیم)
نکته مهم و سخت مرحله مخلوط کردن آرد و کره است که به راحتی می توان با غذاساز یا مخلوط کن آرد و کره را مخلوط کرده و سپس آب یا شیر را اضافه می کنیم تا خمیر جمع شود.این خمیر را به هیچ وجه نباید ورز داد.
نصف این مواد به من همین تارت را که در عکس میبینید داد با یک تارت کوچولو یک نفره که البته بدون پر کردن خالی خالی خوردم.
به دلیل اینکه ارتفاع قالبهای تارت استاندارد کم است، می توان پوسته تارت را در قالب کمربندی (یا قالب ساده) با ارتفاع بیشتری تهیه کرد.
این پوسته با ارتفاع حدود 4 سانتی متر و قطر 23 سانتی متر ، گنجایش کرمی با دولیوان شیر و روی آن ژله با دولیوان آب را داشت.

 نان که خنک شد، داخل آن را با کرم، خامه یا ... پر می کنیم و تزئین می کنیم.
من داخل کراست را با مخلوط کاستارد و کرم وانیلی پر کردم و پس از خنک شدن، کمی ژله شاتوت ریخته و شاتوت ها رو قرار دادم.زمانی که ژله بست ، بقیه ژله را ریخته و روز بعد با خامه و شاتوت اضافه تزئین کردم.

/ 5 نظر / 284 بازدید
بهار

مرسی عزیزم مطمئنم مزه اش هم مثل قیافه اش عالی میشه[گل]

مهریماه

چه پست خوبی بود ممنونم[لبخند][گل]

بانو

سری مسابقات عکاسی حس زندگی با موضوع پا در کفش بزرگترها همراه با جوایز ارزنده: نفر اول ربع سکه بهار آزادی نفر دوم کارت هدیه 200 هزار تومانی نفر سوم کارت هدیه 100 هزار تومانی مهلت ارسال عکس تا 25 هر ماه اطلاعات بیشتر در لینک زیر: http://www.banoo.ir/forum/post/4987

برلیان

عالی عالی دستت درد نکنه عزیزم

مهریماه

سلام دوست عزیز عبادات و طاعات قبول درگاه حق[گل] من با چند پست آپم خوشحال میشم سر بزنین و نظرتون رو بگین[لبخند]